Teplovodní krby

Tento systém je určen jako přídavný, hlavní, nebo záložní zdroj tepla především pro rodinné domky. Je možné ho zařadit i jako doplňkový zdroj tepla pro akumulační vytápění (klasické radiátory či podlahové topení), své využití najde také při přípravě teplé vody.

Výhody teplovodních krbových vložek

  • rychlé předávání energie do interiéru, kratší doba nahřívání
  • menší spotřeba paliva při stejném výkonu
  • vytápění celého domu a ohřev užitkové vody
  • trvalá čistota prosklení a vystýlky ohniště
  • bezpečný provoz a jednoduché ovládání
  • moderní a dynamický v technologii

K teplovodnímu krbu je možné připojit akumulační nádrž, která slouží k akumulaci a uchování přebytečného tepla od zdroje a jeho následné odebrání ve chvíli, kdy je třeba.

Nákres krbové vložky s teplovodním výměníkem

Kterou teplovodní krbovou vložku zvolit?

Rozhodli jste se pro pořízení krbu - teplovodní krbové vložky? Ale nevíte, která je vhodná právě pro vás? Než se rozhodnete, přemýšlejte. Hodláte krb používat jako primární, nebo sekundární zdroj tepla - tedy současně s dalším plynovým nebo elektrickým kotlem? A budete používat v jednu chvíli pouze krb, kotel, anebo oba zdroje tepla zároveň? Možná jsou totiž obě řešení!

Nezapomínejte také, že celý systém musí být opatřen zpětnou klapkou, která reguluje přívod chladného vzduchu do budov a trojcestným nebo čtyřcestným ventilem pro zajištění stále teploty vratné vody.

Ohřeje nejen vzduch, ale i vodu

Nezapomínejte, že z důvodu chlazení se neobejde ani tento systém vytápění bez elektřiny. Díky ní totiž funguje chladící systém - smyčka. Co se však stane v případě, že by elektrický proud vypadl? Nemůže dojít třeba k požáru? I nad těmito okolnostmi je třeba se zamyslet ještě před tím, než krbovou vložku instalujete!

Nechte si poradit od profesionálů...

Jako chlazení můžete však využít i výměník na užitkovou vodu a získat tak ohřívač teplé vody. Vše můžete prodiskutovat s topenářskou firmou, která bude instalaci krbu provádět, nebo se obraťte přímo na nás! Rádi Vám poradíme!